Mysłowice 20.03.2004

KOLEJNY UDANY START UKS Z HUMNISK W MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW W JU – JITSU SPORTOWYM, MYSŁOWICE 20.03.2004 r

20.03.2004 r. odbyły się w Mysłowicach Mistrzostwa Polski Juniorów w Ju – Jitsu sportowym, w których wzięło udział 16 klubów i blisko 200 zawodników z całej polski. Uczniowski Klub Sportowy z Humnisk reprezentowało czterech zawodników w różnych kategoriach wagowych. Zawody oficjalnie otworzył Prezes PZJJ Andrzej Stefan Badeński i Prezydent Miasta którzy przywitali przybyłych gości i życzyli zdrowej, sportowej rywalizacji. Uczniowski Klub Sportowy reprezentowali następujący zawodnicy:

  • EMILIA CICHOŃSKA
  • SABINA FLORCZAK
  • ŁUKASZ SIEŃCZAK
  • PAWEŁ MICHALSKI

Dla niektórych z nich było to duże wyzwanie, ponieważ Łukasz Sieńczak i Paweł Michalski występowali po raz pierwszy na tak poważnej imprezie. W każdej kategorii wagowej było około 10 zawodników. Najbardziej oblegana była kategoria wagowa chłopców do 62 i do 69 kg w której startowali Łukasz i Paweł.

Emilia Cichońska i Sabina Florczak uczennice gimnazjum w Humniskach miały już możliwość spróbowania swoich sił na arenie ogólnopolskiej w Pucharze Polski juniorów młodszych (kategoria wiekowa od 14 do 16 lat), które odbyły się 6.12.2003 r. w Jaworznie. Teraz stanęły przed dużo większym zadaniem, ponieważ od tego roku kalendarzowego przeszły do juniorów gdzie wiek zawodników to od 16 do 18 lat. Więc były najmłodsze w tej kategorii wiekowej, a co za tym idzie staż treningowy był mniejszy jak i doświadczenie zdobyte podczas zawodów.

Nie przestraszyły się tego tak bardzo i postanowiły spróbować swoich sił w rywalizacji ze starszymi od siebie zawodniczkami osiągając następujące miejsca:

  • EMILIA CICHOŃSKA zajęła wysokie V miejsce w kat. wagowej +62 kg
  • SABINA FLORCZAK zajęła miejsce VII w kat. wagowej do 55 kg

Chłopcy natomiast chociaż był to ich debiut w zawodach sportowych zaprezentowali się z jak najlepszej strony i zajęli następujące miejsca:

  • ŁUKASZ SIEŃCZAK zajął bardzo wysokie III miejsce w kat. wagowej do 62 kg
  • PAWEŁ MICHALSKI zajął również wysokie V miejsce w kat. wagowej do 69 kg