PARYŻ 8-9.04.2006r.

Turniej "French Open",
PARYŻ 8-9.04.2006r.

Po udanych startach sekcji Ju - Jitsu UKS Humniska na arenie ogólnopolskiej, przyszedł czas na spróbowanie sił w zawodach Międzynarodowych. Trener kadry powołał zawodników UKS przy Zespole Szkół w Humniskach do kadry narodowej młodzieżowców. Zaproponował start kontrolny przed najważniejszą imprezą, tj. Mistrzostwami Europy. Zawodnicy UKS Humniska wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Seniorów, który odbył się 8 i 9 kwietnia 2006r. w Paryżu. W turnieju wystartowało ok. 300 zawodników z 11 państw, zajmujących medalowe miejsca na Mistrzostwach Świata Europy i Seniorów.

Zawody rozpoczęły się w sobotę 8 kwietnia o godzinie 10.00 i trwały do godz. 22.00, druga część rywalizacji odbyła się w niedzielę 9 kwietnia. Turniej był rozgrywany na sześciu matach, systemem do dwóch przegranych. W konkurencji, w której startowali nasi zawodnicy czyli DUO SYSTEM, Polskę reprezentowało trzy pary. Zawodnicy z UKS Humniska w składzie: Paweł Michalski i Łukasz Sieńczak zajęli wysokie IX miejsce na 32 pary startujące. Zawodnikom z Humnisk do lepszej lokaty zabrakło troszeczkę szczęścia, bo w ostatnich swoich walkach musieli się zmierzyć z parami francuskimi. Zawodnicy francuscy nie byli lepsi, ale jak mówią "gospodarzom ściany i sędziowie pomagają".

Warto podkreślić, że występ młodzieżowców, Pawła i Łukasza był pierwszym startem w zawodach Międzynarodowych, w dodatku w kategorii seniora. Po turnieju trener kadry narodowej wyraził zadowolenie z występu naszych zawodników, pogratulował pierwszego udanego startu i życzył takiej postawy podczas zbliżających się Mistrzostw Europy.