Mistrzostwa Polski Juniorów - JAWORZNO

Mistrzostwa Polski Juniorów w Ju-Jitsu,
JAWORZNO 19.04.2008r.

W Jaworznie dnia 19 kwietnia 2008r. odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów, w których wzięli udział zawodnicy BKSJJ w składzie: Adam Czuba - uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie, Przemysław Czopor - uczeń III klasy Gimnazjum w Brzozowie, Jarosław Bąk - uczeń II klasy Gimnazjum w Przysietnicy.

W zawodach wzięło udział 14 klubów, zwycięzca oprócz zdobycia tytułu Mistrza Polski otrzymał możliwość wyjazdu na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w maju. Jarek i Przemek wystartowali w naszej dominującej konkurencji, jaką jest duo system. Po stoczonych walkach eliminacyjnych zakwalifikowali się do walk półfinałowych. W klasyfikacji końcowej nasz duet zajął jak na debiut bardzo wysokie, bo aż III miejsce.

Mam nadzieje, że para ta pójdzie w ślad swoich starszych kolegów (Pawła i Łukasza -wielokrotnych zdobywców tytułu Mistrzów Polski) i uda im się również osiągnąć tak wysokie wyniki sportowe. Nasz kolejny zawodnik Adam Czuba wystartował w konkurencji, fighting w kategorii + 81 kg. Po udanych walkach eliminacyjnych Adaś zakwalifikował się do półfinału, gdzie stoczył bardzo zacięte walki. W klasyfikacji końcowej nasz zawodnik zajął jak na debiutanta wysokie III miejsce.

Udział zawodników BKSJJ w Mistrzostwach Polski uważam za bardzo udany. Debiut w tak prestiżowej imprezie, i wywalczenie brązowego medalu jest nie lada wyczynem dla najmłodszych zawodników klubu, którzy dopiero zaczynają swoja karierę sportową. Mam nadzieje, że wynik najmłodszych zawodników zachęci również innych do startu w zawodach.