Mistrzostwa Polski - Wrocław

Złoty medal dla zawodników BKSJJ na Mistrzostwach Polski Seniorów

Dnia 26 kwietnia 2008r. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, w których wzięli udział zawodnicy BKSJJ w składzie: Paweł Michalski i Łukasz Sieńczak.

W zawodach wzięło udział 21 klubów, zwycięzca oprócz zdobycia tytułu Mistrza Polski otrzyma możliwość wyjazdu na Puchar Europy, który odbędzie się już 8-10 maj w Belgii. Paweł i Łukasz wystartowali jak zwykle w konkurencji duo system, która była na tych zawodach dość licznie obsadzona. Po stoczonych walkach eliminacyjnych i półfinałowych zakwalifikowali się do walki o złoty medal. Na przeszkodzie do zdobyci upragnionego złota stanęła para z Sosnowca, która jednak nie powstrzymała ich przed zdobyciem tytułu Mistrza Polski na rok 2008. Gościem honorowym tych zawodów był Wiceminister Sportu, który podziwiał wzmagania walczących zawodników. Podczas dekoracji wszystkich finalistów zostali również uhonorowani złotym medalem wszyscy trenerzy, których zawodnicy zdobyli tytuł Mistrza Polski. Było to bardzo miłe ze strony organizatora tych zawodów (AZS-AWF Wrocław), docenienie nie tylko zawodników za bardzo wysokie umiejętności, ale i trenerów, którzy usilnie angażują się w przygotowaniu zawodników.

Udział zawodników BKSJJ w Mistrzostwach był wysoce udany. Zdobycie pierwszego miejsca pozwoliło naszym zawodnikom zakwalifikować się do kadry narodowej wyjeżdżającej już w maju na Puchar Europy do Belgii. Mam nadzieję, że wyniki osiągnięte przez naszych zawodników zachęci również innych do współpracy z klubem.