Puchar Polski - Będzin

Udany weekend dla zawodników z Brzozowskiego Klubu Sportowego Ju-Jitsu

W sobotę 18 kwietnia bieżącego roku w Będzinie odbył się Puchar Polski juniorów, w którym zawodnicy z BKSJJ wzięli udział. Do rywalizacji o najwyższe trofea przystąpiło 96 zawodników z 17 klubów z całej polski. Nasz klub reprezentowany był przez Dominikę Tomoń uczennice III klasy Gimnazjum w Starej Wsi, Łukasza Szubę ucznia II klasy Gimnazjum w Trześniowie startujących w konkurencji Duo System MIX, oraz Przemysława Czopora ucznia I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie i Artura Czopora ucznia II klasy Gimnazjum Nr 2 w Humniskach startujących w konkurencji Duo System MEN.

Podczas tych zawodów konkurencja w kategorii duo system była bardzo duża, ale nasze dwie pary nie przestraszyły się jej. W finale nasza para w składzie Przemysław Czopor i Artur Czopor spotkała się z mistrzami polski z ubiegłego roku. Walka była zacięta do samego końca

Zwycięską ręką z tego pojedynku wyszła nasza para, która w konsekwencji wywalczyła sobie złoty medal w konkurencji Duo System MEN. Jest to dla zawodników nagroda za ciężką prace włożoną na treningach i zarazem za wytrwałość ich w dążeniu do wyznaczonego celu. Para startująca w Duo System MIX przebrnęła prze eliminację i półfinał z powodzeniem, ale w finale spotkała się z parą z Sosnowa. Niestety tym razem musiała uznać wyższość pary z Sosnowca, co spowodowało zajęcie II miejsce. Należy podkreślić, że Dominiki i Łukasza był to pierwszy start w tak dużej imprezie, jaką był Puchar Polski. Można stwierdzić, że występ zawodników z BKSJJ był bardzo udany zamierzone wcześniej cele z nawiązką zostały osiągnięte. Teraz tylko zostaje nam przygotować się dobrze do Mistrzostw Polski, które odbędą się we wrześniu w Zielonej Górze.