Puchar Polski Juniorów Polskiej Federacji Budo - Tyczyn

PUCHAR POLSKI JUNIORÓW POLSKIEJ FEDERACJI BUDO - TYCZYN

21 listopada w Tyczynie odbył się już V Otwarty Puchar Polski ju-jitsu. Tyczyn gościł blisko 200 zawodników z całej Polski. Hala Szkoły Podstawowej była wypełniona po brzegi. Zawody otworzył burmistrz Tyczyna pan Janusz Skotnicki wraz z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej Zofią Międlar – Mruk. Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu na tych zawodach reprezentowało 16 zawodników. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.30 przemówieniem pana burmistrza i organizatora prezesa PFB Wiesława Kisiela. Zmaganiom zawodników przyglądały się również media - między innymi TVP Rzeszów, w której można było zobaczyć reportaż filmowy z zawodów. Pojedynki zawodników wzbudzały wiele emocji nie tylko u nich samych, ale również u licznie zgromadzonej publiczności. Występy naszych zawodników oceniam za bardzo udane, ponieważ niektórzy z nich startowali po raz pierwszy w tak prestiżowych zawodach. Zajęte przez nich miejsca napawają optymizmem przed kolejnymi startami. Najmłodsi starają się brać przykład ze swoich starszych kolegów z klubu, którzy są w Kadrze Polski i reprezentują nasz kraj na zawodach międzynarodowych. Mają nadzieje, że to właśnie oni kiedyś również zakwalifikują się do Kadry Polski. Wyniki osiągnięte przez zawodników BKSJJ startujący w konkurencji grappling: Nina Bartkowska, kat. + 60 kg zajęła II miejsce, Piotr Ćwiąkała kat. do 50 kg zajął II miejsce, Tigerrose Coombs-Hoard kat. do 60 kg zajęła IV miejsce, Julian Wątróbski, kat. do 50 kg zajął III miejsce, Filip Mazur, kat. do 60 kg zajął II miejsce, Tomasz Słomski, kat + 60 kg zajął IV miejsce, Krystyna Mazur, kat. do 50 kg zajęła II miejsce, Patryk Cyparski, kat. do 40 kg zajął VII miejsce, Emil Kudła, kat. do 40 kg zajął V miejsce, Kacper Przybyła, kat. do 40 kg zajął VI miejsce.
Ponadto zawodnicy BKSJJ starowali jeszcze w konkurencji duo system, w której zajęli następujące miejsca: Piotr Ćwiąkała i Emil Kudła - IV miejsce, Kacper Przybyła i Patryk Cyparski - IV miejsce, Julian Wątróbski i Tomasz Słomski - III miejsce, Piotr Ćwiąkała i Jarosław Janusz - II miejsce, Szymon Leń i Filip Mazur - V miejsce, Krystyna Mazur i Nina Bartkowska - I miejsce, Wiktoria Owsiany i Adrian Buczek - III miejsce, Michał Lepucki i Filip Mazur - III miejsce.
Zarząd BKSJJ składa podziękowania osobom i firmom, które pomagają i wspierają rozwój ju-jitsu w naszej gminie - w szczególności: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmie POLIKAT, PBS Bank, EL-BUD Centrum Elektryczne Sanok, ALTA Brzozów, Eleobudmax Brzozów, i biuropromiocji.pl.